Sacharidy (cukry) – Jak ovlivňují hubnutí?

Jak ovlivňuje konzumace sacharidů (cukrů) hubnutí? Sacharidy (cukry) Jsou základní složkou potravy a proto při hubnutí si třeba dát na ně pozor.

V první řadě si potřebujeme uvědomit, že strava, kterou denně přijímáme, obsahuje především tuky, cukry a bílkoviny. Pokud si chcete udržet zdraví a zabránit nadváze, musí vaše strava obsahovat i dostatečné množství vitamínů, minerálů, stopových prvků a vlákniny.
Pokud trpíte nadváhou, pravděpodobně Vaše strava obsahuje přebytek tuků a cukrů.

Sacharidy (cukr) můžeme rozdělit do dvou skupin:

 

1. Jednoduché sacharidy – mají vysoký glykemický index, označují se i jako rychlé sacharidy, protože se rychle přeměňují na energii. Jejich nadměrný příjem stěžuje hubnutí. Typickým příkladem jednoduchých sacharidů je bílý cukr a samozřejmě výrobky z něj. Při konzumaci potravin nepodceňujte informace o složený, které jsou uvedeny na obalech. Často se stává, že potravina, která na první pohled vypadá zdravě, obsahuje vysoké množství jednoduchých cukrů, jejichž nadměrná konzumace bývá příčinou nadváhy. Kromě sacharidů hledejte na obalech i označení – fruktóza, laktóza, sacharóza a maltóza. Jsou to také jednoduché sacharidy, které bývají často příčinou nadváhy. Při hubnutí jejich jezte co nejméně

2. Složené sacharidy – mají nižší glykemický index, označují se i jako pomalé sacharidy. Na energii se proměňují pomaleji, čili vás zasytí na delší dobu. Složené sacharidy najdete především v ovoci, zelenině a celozrnných výrobků, rýži, těstovinách ,…. Při hubnutí se zaměřte především na konzumaci těchto sacharidů. Kromě delšího zasycení spolu s nimi do organismu dodáte potřebnou vlákninu, která je při hubnutí nutná, protože zajistí správnou činnost trávicího systému. Navíc denní konzumaci ovoce a zeleniny zajistíte vyšší výživnou hodnotu své stravy, čímž zlepšíte celý proces hubnutí.

Pozor však především na jednoduché sacharidy. Nadměrné množství sacharidů, které denně sníte, se uloží ve formě tuků. Navíc nadměrná konzumace sacharidů oslabuje Vás imunitní systém, podporuje vznik zácpy, také podporuje vznik cukrovky.
Vždy dávejte pozor na to co vkládáte do úst, díky čemuž si udržíte déle pevné zdraví a postavu bez přebytečných tuků.
Ale na druhé straně neudělejte chybu, že cukr úplně vyloučíte ze stravy. To Vám při hubnutí nepomůže, protože i při hubnutí Vaše tělo potřebuje energii.

Tým hubnuti.peknetelo.eu

Přečtěte si:
Jak rychle zhubnout
Metabolismus a hubnutí