Proč se mi nedaří hubnout z břicha???

hubnuti z brucha

Na otázku proč se nedaří hubnout z břicha je hned několik odpovědí… Hubnutí by nikdy nemělo být pouze o jedné partii těla, protože hubnout jen z jedné “části těla” není možné. Zdravé hubnutí je komplexní proces, při kterém hubnete postupně a z každé části těla. Jelikož jsme každý individuální, tak i hubnutí je velmi individuální záležitostí… Při hubnutí by byl asi každý rád, aby zhubl co nejvíce právě z oblasti břicha, ale k tomu je třeba dodržet těchto pár bodů…

1. Držíte dietu nebo hladovku

Pokud jste se vrhli na dietu nebo hladovku a čekáte, že zhubnete právě z oblasti břicha, tak je to právě opačný princip… Díky dietě nebo hladovce se Vám nikdy nepodaří dlouhodobě zhubnout a ještě k tomu z oblasti břicha na které se drží tuk nejvíce… Není to až tak o té estetice, protože tuková hmota na břiše může být i v břišní dutině na okolí orgánů, což je ještě nebezpečnější… Estetika nás trápí nejvíce, ale pokud Vám záleží i na vašem zdraví, které musí být prvořadé, tak si vyberte vhodnou metodu hubnutí, aby se Vám tuk rozpaloval průběžně a dlouhodobě. Volte metodu kde budete mít vyvážený poměr bílkovin, sacharidů ale i tuků. Bez tuků (dobrých tuků) se zdravě zhubnout nedá.

2. Přijímáte mnoho cukrů

Sacharidy v různých formách jsou skoro všude, v každé potravině. Při hubnutí je důležité omezit jednoduché cukry (bílý, třtinový, med, javorový sirup…) na minimum a upřednostňovat složené sacharidy (ovoce, zelenina, ovesné vločky, celozrnné pečivo, ořechy, semínka…) protože ty Vám vyživí organismus a urychlí trávení. Když přijímáte velké množství rafinovaných cukrů, tak právě tyto cukry se “usazují” na břiše a v okolí orgánů. Slazené vody, sladkosti a dosladzovanie kávy nebo čaje zcela omezte.

biely rafinovany cukor

3. Málo pijete

Když je organismus dehydrovaný, tak se pak ještě i ta trocha vody ve Vás zadrží a hádejte v jakých partiích… Při dehydratovaní se voda nejčastěji ukládá do oblasti břicho, boky, hýždě a lýtka. Celulitida je vlastně zadržená voda s tukem. Pomerančové kůry se víte zbavit díky dobrému pitnému režimu a pravidelnému cvičení. Pít, pít, pít platí i v boji proti “velkému břiše”. Voda z vodovodu je tou nejrychlejší možností, abyste se zbavili oteklého břicha. Přepočítejte si Váš osobní pitný režim na tomto jednoduchém vzorci, který ukazuje kolik přibližně byste měli denně vypít. 4 deci vody na 10 kilogramů Vaší hmotnosti. Slazené vody, minerální vody, ochucené a velké množství čaje či kávy omezte.

voda pitny rezim

4. Přijímáte mnoho solí

Denně přijímáme až 4 – 5 krát větší množství soli, jak bychom měli denně přijmout, protože sůl se nachází skoro v každé potravině, podobně jako sacharidy. Nejideálnější je nepřisála si hotová jídla. Na sůl si tělo a chuťové buňky velmi rychle zvykají, podobně jako na příjem sacharidů. Proto pokud to vaření vyžaduje (příprava rýže, masa, těstovin…) tak trochu soli přidejte, ale hotová jídla už neprisáľajte. Když přijímáte velké množství solí, tak se pak přirozeně více závodních a tato voda se zadržuje hlavně v oblasti břicha. V zadržené vodě v těle se zadržují i odpadní látky z těla, které tam nemají co dělat. Solit jídla je ideální mořskou nebo himálajskou solí, které mají čistší formu jako klasická rafinovaná sůl.

sol prijem soli

5. Nemáte cílený pohyb

Když nemáte cílený pohyb (cvičení), tak se nemůžete pěkně “tvarovat” a budovat svalovou hmotu. Chcete-li cíleně zhubnout z břicha, tak to si cvičení určitě vyžaduje, ale tou nejdůležitější částí je samozřejmě vhodné stravování. Pohyb zvolte komplexní (zaměřený na celé tělo) a určitě nejen zaměřen na břišní oblast. Pokud již nemáte mnoho času na cvičení, tak zvolte aspoň rychlou chůzi do práce, na poštu, po děti…

cieleny pohyb aktivita

6. Přijímáte málo vlákniny

Vláknina je dalším úspěšným krokem pro “menší břicho”, protože když máte dostatek vlákniny, tak pročištění trávicího traktu je efektivnější. Vláknina pročišťuje trávicí trakt, stolice je pravidelná a tím pádem i břicho je menší. Díky dobře pročištění trávení se Vám do těla dostane více živin, které potřebujete při hubnutí a také při udržení hmotnosti. Pro vyšší příjem vlákniny preferujte potraviny jako jsou ořechy, semínka, čerstvé ovoce, čerstvá zelenina, ovesné vločky, celozrnné produkty. Denně bychom měli přijmout 10 – 20 gramů vlákniny, zkuste si tento poměr pohlídat.

Díky dodržení těchto bodů máte mnohem větší šanci, pro rychlejší hubnutí z břicha. Ale nezapomínejte, že základem úspěšného hubnutí z břicha je hlavně vhodná metoda hubnutí.