Jak odstranit nafouknuté břicho během hubnutí???

nafouknute bricho pocas hubnuti

Hubnete ale trápí Vás nafouknuté břicho? Nevíte z čeho to máte? Může to být z různých důvodů, kterým se zde budeme věnovat. Během hubnutí máme jiný stravovací a pitný režim, což může být pro naše tělo někdy problémy přizpůsobit se, který se může projevovat například i nafouknutým břichem… Nepodceňte těchto pár věcí a Vaše břicho bude brzy takové, po jakém toužíte…

Rady jak se zbavit nafouklého břicha

Přestaňte pít minerální vody

Minerální, perlivé, soda, slazené (s bublinkami) nebo i jemně perlivé vody v sobě obsahují bublinky (CO2), které je pro naše břicho (střeva) pouze nadbytečná zátěž, kterou je potřeba se zbavit. Tento vzduch nejčastěji vytváří plynatost, díky které naše břicho vypadá jako během těhotenství… Pijete během hubnutí minerální vody, vysaďte je, bude Vám mnohem rychleji trávit, protože trávení nemusí bojovat s nadbytečným vzduchem a Vaše břicho bude zaručeně během pár dní menší. Během hubnutí preferujte čistou vodu (z vodovodu) a neslazené bylinkové (sypané) čaje.

Konzumujete hodně zeleniny a ovoce?

Během hubnutí jste začali nárazově konzumovat velké množství zeleniny a ovoce, na které vaše trávení nebylo zvyklé? I toto může být problém pro Vaše břicho. Pospíchá a vysoký příjem vlákniny ze zeleniny nebo ovoce může způsobit nadýmání, průjmy nebo bolesti břicha. Pokud jíte nárazově hodně zeleniny a ovoce, tak během tří až čtyř dnů snižte množství na polovinu a pak každý den přidávejte jeden kousek navíc. Vláknina pročišťuje trávicí trakt, ale nesmí jí být hodně, jinak Vašemu trávení může přitížit.

Pravidelně konzumujte ořechy

Ořechy a také i semínka jsou úžasnou pomůckou na dobré pročištění tlustého střeva od škodlivin, stolice a zbavují nás i plynatosti. Začněte pravidelně během hubnutí konzumovat ořechy, například přidáním do mléčných jídel, koktejlů, ovocných nebo zeleninových salátů a brzy bude po problému. Ořechy během hubnutí konzumujte v množství od 15 – 20 gramů.

nafoukle bricho hubnuti

Pravidelně konzumujte chia semínka

Proti nafouknutému břiše jsou velmi vhodnou a účinnou pomůckou například i chia semínka. Chia semínka obsahují nejen vyšší poměr vlákniny ale i vitamíny, minerály a další pozitivní látky, které zbavují tělo škodlivých látek, odpadů a odstraňují i problém s plynatostí. Během hubnutí a problémů s nafouknutým břichem konzumujte 2 lžičky chia semínek denně přidáním do různých jídel.

Hýbejte se

Pohybová aktivita je dalším velmi důležitým krokem ale nejen z hlediska spalování kalorií a budování svalové hmoty, ale z hlediska pohybů klků ve střevech. Když nemáte žádný pohyb tak jsou naše střeva “líné”, pomalé a stolice a plyny zůstávají v našem těle déle, než když nějakou aktivitu máte. Zapojit stačí rychlou chůzi a brzy bude po problému.

Když Vás trápí nafouknuté břicho, nemusíte hned užívat nějaké “pomůcky” z lékárny, zkuste to vyřešit přírodní cestou a když nezabere během týdne ta, tak až pak navštivte svého lékaře nebo lékárnu. Dejte šanci přírodě.