Hubnutí a večeření

Možná si právě teď říkáte, že není možné večeřet a zároveň zhubnout. Opak je ale pravdou. Pokud chcete zhubnout, musíte jíst pravidelně, to znamená nevynechávat ani večeři. Samozřejmě netvrdím, že si máte na večeři dát dva chody jídla, pizzu či hranolky. Pokud však zvolíte lehkou a vyváženou večeři, určitě budete hubnout zdravěji a podaří se vám zhubnout i natrvalo.

Můžete se také setkat s názorem, že při hubnutí se může večeřet nejpozději v 17:00. Není pravda, že pokud chcete zhubnout, musíte striktně dodržovat určitou hodinu. Čas večeře je závislý od hodiny, kdy se chystáte spát. Určitě byste ale neměli večeřet později než 3 hodiny před spánkem.

Často vynecháváme večeři i kvůli výčitkám. Ty nás většinou trápí po prohřešku, po pamlsku, který jsme v průběhu dne snědli. Nejenže se po vynechání večeře kalorie snězené během dne sami neztratí, navíc snadno se může stát, že to nevydržíte a sníte pozdní večeři. Případně si večer při sledování televize dopřejete slané či sladké pamlsky, které v konečném důsledku, mají na hubnutí výrazně horší vliv než lehká večeře. A také se Vám může po vynechání večeře lehce stát, že se v noci vzbudíte na prázdny žaludek, což Vám určitě nezvýší motivaci do dalšího hubnutí.

Další příčinou večerního přejídání může být i konzumace nedostatečně výživné stravy v průběhu dne. Pokud přijímáte především stravu bohatou na cukry a tuky, nebuďte překvapeni, že večer se častěji setkáváte s různými choutkami. Pokud se jim chcete vyhnout, nezapomínejte, že Vaše strava musí obsahovat dostatek bílkovin, vlákniny, vitamínů, minerálů, stopových prvků, čili musí být dostatečně výživná.

Při hubnutí také dbejte na to, aby večeře nebyla příliš kalorické. Pokud se celý den pořádně nenajíte, riskujete to, že po příchodu domů sníte všechno co nesní Vás. Pokud jste časově zaneprázdněn, na své jídlo myslete den předem. Svůj čas si plánujte tak, aby se oběd stal pevnou a pravidelnou součástí Vašeho plánu. Ve výjimečných situacích si můžete jídlo připravit doma den předem. Je to jen otázka zvyku a chtění něco změnit. Děláte to jen a jen pro sebe, pro své zdraví.

Takže pokud chcete zhubnout trvale, určitě nevynechejte večeři. Je stejně důležitá (nejen při hubnutí) jako snídaně a oběd.

Váš tým hubnuti.peknetelo.eu

Přečtete si:
Program na hubnutí
Nekvalitní potraviny mají za následek nadváhu
Účinná dieta