Hubnutí zdravě! Vyvážená strava Vám pomůže!

Hubněte jednou a pořádně. Vyvážená strava Vám zajistí úspěšné hubnutí. Poradíme Vám: Hubněte zdravě a pomůžete si více, než když hubnete jinými způsoby.
Hubnutí a zdraví jsou úzce propojeny. Víme, že priorita je u většiny lidí zhubnout, a až tak je nezajímá, zda hubnou zdravě, hlavně aby hubli. Hubněte zdravě pomocí vyvážené stravy – je to jediná cesta jak úspěšně a natrvalo zhubnout. Více v článku “zdravé a účinné hubnutí”.

Vyvážená strava – je taková strava, která tělu dodá vše, co potřebuje – včetně energie, bílkovin, minerálů, vitaminů, stopových prvků ….. Už to, že máte nadváhu znamená, že Vaše tělo nefunguje správně a že nejíte vyváženou stravu. Pokud pouze omezíte jídlo, množství živin ještě více snížíte, čímž způsobíte tělu další problémy. Tělo, které má nedostatek živin je oslabené tělo. Oslabené tělo má blízko k nemocnému tělu. Proto hubněte pouze z vyváženou stravou. Můžete si pomoci doplňky výživy, aby Vaše tělo mělo opravdu dostatek živin, ale určitě hubněte bez nesmyslné diety. A nezapomeňte, že množství potřebných živin je závislé od Vašeho věku, váhy, práce, ….. Proto se raději poraďte se svým trenérem.

Věděli jste například, že: Vitaminy jsou součástí vyvážené stravy, jsou to účinné látky pro průběh metabolických reakcí, které musíme přijímat potravou, protože si jejich organismus, až na malé výjimky, nedokáže vyrobit. Zaručují činnost různých orgánů v těle, zásadním způsobem ovlivňují odolnost celého organismu, jsou důležité pro růst, vitalitu a všeobecný pocit zdraví. Podílejí se na samočisticí schopnosti těla, přímo pomáhají při likvidaci chemické zátěže z potravin. Jsou nenahraditelnou součástí mnoha procesů v našem těle. Vitamínů známe 20, ale 9 z nich se považuje za nezbytné pro život.

Ale pozor! Při zpracování potravin teplem, světlem, působením kyslíku a chemikálií, dochází k jejich likvidaci. Takže, pokud jste si na oběd uvařili zeleninovou polévku a myslíte si, že kolik vitamínů jste dodali do svého těla, tak vás zklamu. Většina vitamínů se vařením zničila. Vitamíny je nejlepší přijímat ve formě ovoce a syrové zeleniny několik krát za den (4-7 krát denně). Vitamíny ve formě kvalitních vitaminových doplňků jsou také dobrým zdrojem vitaminů, ale jsou pouze doplňkem k pestré stravě. A to jsme tu ještě nerozebírali význam bílkovin, minerálů, zdravých tuků … … .. Hubněte s vyváženou stravou!

Tak proč je nejíte tak jako je zapotřebí? Vždyť tělo máte jen jedno. Už rozumíte, proč platí věta: Hubněte zdravě! A že je to jediná možnost zhubnout správně a natrvalo? Řekněte si ještě dnes: Hubněte jednou a úspěšně, než sto krát a bez výsledku!

Dále si přečtěte: “Plán na hubnutí” a “jídelníček” nebo “účinna dieta“.

Váš tým hubnuti.peknetelo.eu