Hubněte s pomocí zeleniny

Zelenina při hubnutí hraje důležitou roli, protože obsahuje hodně vitamínů, minerálů, stopových prvků a minimum tuků a cukrů, jejichž přebytek je většinou příčinou nadváhy. Pokud budete svému tělu denně dodávat dostatek výživy ve formě zeleniny, bude lépe plnit své funkce a tím bude pro vás celý proces hubnutí jednodušší. Kromě toho zelenina má i nízkou kalorickou hodnotu, a i proto je tím co potřebujete denně jíst, pokud chcete zhubnout zdravě a natrvalo.
Pravidelnou konzumací zeleniny před jídlem, nebo přidáním zeleniny k hlavnímu jídlu výrazně prodloužíte pocit sytosti. Nízký glykemický index zeleniny Vám také umožní pohodlně a bez hladovění přiměřeně snížit porce jídel. Čili budete hubnout bez stresu, bez pocitu hladu, a hlavě bez nervozity.

Při výběru zeleniny na hubnutí omezte konzumaci zeleniny s vysokým obsahem škrobu – brambory. Neboť obsahují hodně sacharidů, konzumujte jich v dřívějších denních hodinách, aby jich stihlo vaše tělo zpracovat ještě před spánkem.
Denní konzumací zeleniny podpoříte nejen hubnutí, ale určitě to ocení i vaše zdraví. Zlepšíte tak obranyschopnost svého organismu, zlepšíte detoxikační účinky, a také dodáte svému tělu dostatek zdravé energie. Doporučená denní dávka zeleniny je 3-5 porcí. Nejlepší je konzumace zeleniny v syrovém stavu, tehdy má nejvyšší výživnou hodnotu. Pokud ji musíte tepelně upravit, upřednostněte přípravu na páře.

Nenahrazujte konzumaci zeleniny zvýšenou konzumací ovoce. Určitě je pro hubnutí důležitá i konzumace ovoce, ale netřeba to s ním přehánět, protože obsahuje více cukrů. Proto se při hubnutí doporučuje konzumovat ovoce spíše dopoledne, abychom přijatou energii během dne stihli spálit. Zeleninu konzumujte spíše odpoledne, je také ideální náhradou nezdravých pamlsků při sledování televize.
Zelenina musí být součástí hubnutí – zdravého hubnutí, pokud chcete zhubnout bez jojo efektu.

Tým hubnuti.peknetelo.eu

Související články:
Jak zhubnout
Plán na hubnutí