Fámy a mýty o hubnutí! – Část 1.

Chcete zhubnout natrvalo. Určitě se poohlédnete po určitých informacích. Zeptáte se kamarádky, zasurfujete po internetu a rozhodnete se jako zhubnete, než začnete. Jen pozor, abyste nepostupovaly podle tzv.. “Zaručených informací”! Mnoho z nich Vám sice pomůže zhubnout, ale na dlouho to nebude (a to trápení). Správné hubnutí neznamená jen omezený příjem kalorií, ale musí být prospěšné pro celý organismus. Jinak to nemá smysl. Projdeme si pár “zaručených informací”, abyste věděli ještě před tím, než se pustíte do samotného hubnutí, co je pro Vás zcela zbytečné a nepřinese Vám žádný efekt. Pojďme nato:

Po cvičení už nebudu jíst, přece si to nezkazím.
Při cvičení spálíte kalorie, to je pravda, ale také namáháte svaly a celé tělo, které následně potřebují zregenerovat. Pokud jim nedodáte bílkoviny, sacharidy, vitamíny a jiné důležité látky, vaše tělo začne strádat a otočí se to nakonec proti Vám. Ubude Vám svalová hmota, budete se cítit hůře, mohou Vás časem bolet klouby a šlachy. Neříkám, že máte sníst 10 porcí zmrzliny, ale něco zdravé určitě. Nezapomeňte. Nic tím nezkazíte!

Jen úpravou stravy nezhubnu.
Pokud upravíte stravu správně (méně kalorií bez omezení přísunu živin), tak zhubnete i bez trápení se ve fitku. Ano, pohyb pomůže více spálit, posílí svalstvo i imunitu, ale nemusí to být jen trápení se na aerobiku nebo ve fitku. Stačí delší procházky nebo výlety, prostě to co Vás baví. A pěkně a natrvalo zhubnete.

Po šesté večer už nesmím jíst.
To platí pouze tehdy, pokud chodíte spát o osmé nebo nejpozději o deváté večer. Pokud jste typ člověka, který chodí spát o jedenácté nebo dvanácté večer nebo ještě později, tak se řiďte zásadou, že poslední jídlo (lehké) by mělo být cca 3 hodiny před ulehnutím. Pokud například 6 hodin před spaním nejíte, tak se Vám zpomaluje metabolismus a při hubnutí to může mít opačný efekt.

Pokračování: Fámy a mýty o hubnutí! – Část 2.