Čemu se při hubnutí vyhnout

Určitě se Vám již někdy stalo, že Vaše snaha zhubnout byla neúspěšná. Zamysleli jste se někdy nad tím proč tomu tak bylo? Každý jeden z vás může mít x důvodů proč byl ten daný pokus neúspěšný. Při neúspěšném hubnutí až příliš často používáme slova jako “nedá se”, “nemám čas”, “právě teď nemůžu”. Zda se Vám to líbí nebo ne, jsou to jen výmluvy, kterými sami sebe omlouváme. To že jsme selhali, dáváme často za vinu okolnostem kolem nás, čili se omlouváme a vědomě přesouváme vinu na něco nebo někoho kolem nás. Ale to, zda budete nebo naopak nebudete při hubnutí úspěšný závisí jen a jen od Vás, takže vymažte ze svého slovníku slovíčka “nedá se”, “nemám čas”, a nahraďte je slovíčkem chci. Chci protože to dělám pro sebe, pro své zdraví, pro své sebevědomí.

Nejčastější důvody neúspěchů při hubnutí:

  • Zapomeňte na to, že pokud chcete mít ideální hmotnost, musíte neustále držet různé diety. Je samozřejmé, že pokud takto přemýšlíte, máte podstatně častěji sklony porušit dietu, kterou právě držíte. Dosažení ideální hmotnosti není otázka žádných diet, ale je především o trvalé změně vašich stravovacích návycích. Nemusíte vůbec hladovět, jde o to aby jste udělali změny, které se stanou trvalou součástí vašeho života a nakonec zjistíte, že ne všechny změny jsou tak těžké jak se vám zdály předtím.

  • Nezakazujte si potraviny, které milujete. Raději jejich jezte v menším množství a v racionálnější době, protože zákazy často porušujeme.Sami zjistíte, že při správném hubnutí budete mít stále menší chuť na nezdravé potraviny, které jste dříve konzumovaly téměř každý jeden den. Zkuste případně začít menšími změnami a postupně přidávejte další a najednou zjistíte, že kila jdou postupně dolů. Pozor, nechtějte zhubnout příliš rychle, dejte tomu čas. Zdravé hubnutí není rychlé hubnutí.
  • Mějte správně přístup. Nehubněte protože musíte, ale hubněte protože chcete, protože se chcete lépe cítit, protože chcete lépe vypadat, když se podíváte do zrcadla, protože si chcete obléknout krásné oblečení. Na to, aby jste úspěšně zhubli, musíte chtít vy sami, ne váš partner či partnerka, ne váš manžel či manželka. Pokud to tak upřímně necítíte, hubnutí bude pro vás neustálí boj a pravděpodobně se vám nikdy nepodaří zhubnout s dlouhodobým efektem.

Pokud chcete zhubnout, musíte pochopit, že to není jen o zakazování, ale že hubnutí je i o změně přístupu a myšlení. Držíme Vám palce!!

Váš tým hubnuti.peknetelo.eu