3 recepty na fit pomazánky, které můžete jíst i během hubnutí…

natierky pri chudnuti

I Vy jíte k snídani pouze šunku, sýr a zeleninu, ale už Vás to nebaví? Nezoufejte, jsou zde 3 chutné recepty na pomazánky, se kterými budou snídane “veselejší”. Tyto pomazánky můžete jíst i během hubnutí, ale pouze na jeden kousek tmavého pečiva, který ještě doplníte čerstvou zeleninou.

Recept na tvarohovo-sýrovou pomazánku

Tato pomazánka je sytou možností na snídani, která potěší i muže, protože Vás zasytí na delší dobu. Je zde dostatek tuků a také bílkovin.

tvarohovo syrova pomazanka

Potřebujete: 250 g hrudkovitého tvarohu, 150 g sýru Niva, 2 – 3 lžíce bílého jogurtu, pepř a vlašské ořechy.

Do mísy dejte sýr Nivu, tvaroh, bílý jogurt, vlašské ořechy, pepř a pomazánku rozmixujte. Bílým jogurtem si korigujte hustotu pomazánky. Ke této pomazánce se hodí salátová okurka.

Recept na kešu tvarohovou pomazánku

Tato pomazánka je další sytou a lahodnou pomazánkou. Obsahuje více tuků, ale jsou to tuky rostlinné, tedy dobré tuky.

kesu natierka

Potřebujete: 250 g jemného odtučněného tvarohu, menší hrst kešu ořechů (nesolené, nepražené), mořská sůl, pepř, čerstvá pažitka nebo petrželka.

Nejprve si rozmixujte kešu ořechy a dejte je do misky. Do misky dejte i tvaroh, mořskou sůl, pepř a vše spolu důkladně rozmixujte na hladkou pomazánku. Potom tuto pomazánku dejte na tmavé pečivo a na vrch čerstvou pažitku nebo petrželku.

Recept na hráškovou pomazánku

Chutná, lehká a osvěžující, co víc třeba???

hraskova pomazanka

Potřebujete: 100 g čerstvého hrášku, sýrokrém, 3 lžíce másla, 3 PL na jemno nastrouhaného tvrdého sýru, mořská sůl, pepř, pažitku.

Čerstvý hrášek vylúpte a uvařte ve vodě do měkka. Potom ho slijte a teplý vysypte do misky. Přidejte máslo, sůl, pepř, sýrokrém a rozmixujte na hladkou pomazánku. Když ji natřete na tmavé pečivo, tak vrch posypte nastrouhaným sýrem a čerstvou pažitkou.

Pokud Vám tyto pomazánky nestačily, tak klikněte sem a najdete zde další 4 recepty na: brynzovou, česnekovou, brokolicovou a tuňákovou pomazánku.