Hromadění tuků v těle – jaký máte typ postavy?

Proč se právě ve vašem těle hromadí tuk? Jaký máte typ postavy? Je Vaším cílem úspěšné hubnutí?
Každý z nás máme v těle určitý počet tukových buněk. Toto množství je pevně stanoven a či chcete nebo ne, v dospělosti již nedokážete snížit počet tukových buněk.
Pokud máte nadváhu, problém je v tom, že v tukových buňkách se hromadí velké množství tuků a odpadních látek. Při hubnutí je tedy důležité zbavit se tohoto přebytečného tuku, a odpadních látek.

Existují tři základní typy postav z hlediska hromadění přebytečného tuku:

1. Hruška – při tomto typu postavy se tuk hromadí především v dolní části těla, na bocích a stehnech. Při tomto typu nadváhy se často vyskytují ženské problémy. Je načase nastartovat hubnutí.

2. Jablko – při tomto typu postavy se tuk hromadí především v horní části těla, v okolí břicha. Tento typ nadváhy je ze zdravotního hlediska nejnebezpečnější, protože nejvíce ohrožuje srdečně cévní systém. Začněte hubnout ještě dnes!

3. Válec – při tomto typu postavy se tuk hromadí rovnoměrně v celé části těla. Při hubnutí se z celého těla hubne rovnoměrně.

Partie, kde se hromadí tuk, bývají často ovlivněny genetikou. Ale za to, že právě vy máte nadváhu, nemůže genetika, protože vy sami rozhodujete o tom co a kdy dáte do úst. Často bývá problém se zděděnými stravovacími návyky a se zděděnou kuchyní a ne se zděděnou nadváhou.
Pokud chcete úspěšně zhubnout, musíte zapomenout na výmluvy, a pustit se do postupných změn Vašeho životního stylu. Hubnutí není o žádných nárazových dietách s jojo efektem, ale o trvalých změnách Vašeho stravování. Pokud jste v minulosti drželi diety, pravděpodobně máte zpomalený metabolismus, čili ze začátku budete hubnout pomaleji. Nebuďte tedy překvapený, protože nejdříve musíte opět nastartovat metabolismu, a pak budete hubnout. Nechtějte ale zhubnout příliš rychle. Zdravě hubnete tehdy, když za měsíc zhubnete cca 2-4 kg.

Váš tým hubnuti.peknetelo.eu