Proč se hydratovat při hubnutí? Potraviny, které Vám pomohou.

žena pije vodu, hydratace

Jídlo není to jediné, co musíte změnit během hubnutí, abyste dosáhli kýžený efekt… Proč je pitný režim a hydratace těla tak důležitá? Kolik vody pít a jaké potraviny dostatečně hydratují naše tělo? Nezapomínejte na vodu a Vaše tělo bude hubnout efektivně!

Hydratace během hubnutí

Pokud si myslíte, že během hubnutí je důležité pouze stravování, tak jste na omylu…

Při zdravém hubnutí musíte mít vždy vyváženou tuto trojkombinaci: jídlo, pitný režim a cvičení. Jinak zdravou formou nikdy trvale nezhubnete! Voda hraje v našem životě velkou roli a během hubnutí ještě o to víc… Pokud jste dehydrovaný, tak i Vaše trávení je přirozeně zpomalené, vyprazdňování je nepravidelné a Vaše tělo se dobře nepročistí (stolice a vylučování). Když doplníte potřebné tekutiny v míře, jaké jejich Vaše tělo potřebuje, tak hubnutí bude jednodušší (díky vodě), rychlejší a hlavně zdravější.

Kolik vody vypít a “nepřepít se”?

Být dehydrovaný Vám může časem způsobit mnohé zdravotní komplikace… Stejně jako dehydrovaný organismus, podobně trpí i “prehydratovaný”… Pít nadměrné množství vody zatěžuje především ledviny a močové cesty, tělo se nadměrně zavodňuje az těla se vylučováním dostávají účinné látky (vitamíny, minerály…) ven z těla. Dá se říci, že důležité látky vlastně vymočit, takže se ve Vašem těle neudrží a nezlepší Váš zdravotní stav. Přibližný výpočet správného pitného režimu je: 4 deci vody na 10 kilogramů Vaší hmotnosti.

žena pije vodu

Potraviny, které Vás hydratují

Meloun vodní (červený)

Obsahuje až 92 – 94% vody. Co je skvělé!

Kromě vody obsahuje vodní meloun i vitamíny B a C, plus minerální látky. Meloun je močopudný, takže pomáhá uvolnit nadbytečnou vodu a zároveň hydratuje Vaše tělo. Nejen, že se Vám díky minimu kalorií bude snadněji hubnout, ale i Vaše pleť bude krásnější a pevnější. Navíc meloun i detoxikuje!

Okurka (salátová)

Obsahuje až 96 – 97% vody. Kromě vysokého obsahu vody má okurka pouze 14 Kcal, což je při hubnutí výborná zpráva!

Okurka obsahuje vitamíny A, B, C, K, minerály a antioxidanty. Tuto zeleninu si během hubnutí dávejte jako doplněk ke vajíčkovým, rýžovým, těstovinovým, bramborovým jídlům nebo do zeleninových salátů.

Pomeranč, mandarinky a grapefruit

Tyto ovoce obsahují 86 – 90% vody a tím se stávají dostatečně “vodnatým” exotickým ovocem.

Tyto exotické druhy ovoci obsahují vyšší poměr vitamínu C, což je výhoda, protože vitamin C podporuje metabolismus, jsou i plné vody, takže hydratace bude zaručena! Pomeranč, mandarinku a grapefruit můžete zapojit do ovocných salátů, šťávy nebo smoothies nápojů.

Saláty

Obsahují 90 – 94% vody.

Velmi málo kalorií a velmi mnoho vody, toto je případ různých druhů salátů, samozřejmě nemyslíme vlašský nebo pařížský salát… Saláty jsou vhodnou zeleninou během hubnutí pro svůj obsah vody, kvůli hydrataci a díky obsahu vlákniny.

Paprika a rajčata

Obsahují 90 – 95% vody. Tato vděčná a oblíbená zelenina se dá použít na studenou a i teplou přípravu.

Rajčata a paprika mají nízkou kalorickou hodnotu ale poměr živin je vysoký. Dopřejte si tuto zeleninu do salátu, jako přílohu ke obědu nebo doplněk ke snídani. Zajistíte si živiny a vodu svému tělu…

Jablko a jahody

Obsahují 85 – 90% vody. Kromě vody obsahují tyto ovoce i vyšší poměr vlákniny, vitamínů a minerálních látek, což má při hubnutí pozitivní efekt na hubnutí ale také na kompletní zdraví.

Pokud jablka kupujete, tak je před konzumací zbavte slupky a omyjte pod tekoucí a teplou vodou, abyste tak zbavili stop pesticidů a případného voskování… Během hubnutí lze konzumovat 1 – 3 jablka denně. Jablka i jahody jsou vhodné na surovou konzumaci do mléčných produktů, ovocných salátů, džusů nebo smoothies nápojů.

Banány a mrkev

Obsahují 75 – 84% vody. Tento poměr je při hubnutí velmi dobrý.

Banán i mrkev víte použít do smoothies nápojů, ovocných salátů nebo je mít na svačinu či svačinu. Během hubnutí však nekonzumujte více než jeden banán za den, mohli byste si navýšit kalorický příjem…

I naše těla jsou z velké části “pouze z vody”, tak na to nezapomínejte… Voda je v našich životech nenahraditelnou tekutinou, dbejte na to.