3 tipy “na ráno”, které Vám mohou pomoci s hubnutím, aha!

tipy na ranajky

Co udělat hned po probuzení, když hubnete a chcete si “to celé” urychlit? Jsou zde 3 tipy, díky kterým můžete ještě lépe nastartovat své tělo a tím podpořit i své hubnutí urychlit… Tyto tipy jsou jednoduché a zároveň mají úžasný vliv na Vaše tělo, trávení a také hubnutí.

Snídaně jsou velmi důležité jídlo, protože díky snídani a správnému “rozběhnutí dne” si umíte hubnutí urychlit. Co však jíst, co dělat, co pít, aby moje hubnutí bylo rychlejší? Díky těmto bodům se celý tento proces dá urychlit, ale nesmíte zapomenout, že základem každého úspěšného a hlavně zdravého zhubnutí je správné stravování, dostatečný pitný režim a také pohybová aktivita. Jdeme na to…

Bílkoviny na snídani

Snídaně jsou základem každého dne, pokud se zvolí vhodné jídlo, tak trávení bude fungovat na 100%.

zdravé svačina - jogurt s granolou a malinami v pohári

K snídani je ideální přijmout jídlo s vyšším obsahem bílkovin a ne se sacharidovým základem. K snídani si můžete připravovat různé koktejly (mléko, čerstvé ovoce, ořechy, semínka), jogurt s ovesnými vločkami, kokosem, kakaem, mletou skořicí, čerstvým ovocem, tvaroh s ořechy, semínky, čerstvým ovocem, omeletu ze dvou vajíček se sýrem a čerstvou zeleninou, obloženou mísu ze šunky, sýrem, vařeným vajíčkem a čerstvou zeleninou. Pokud nepotřebujete pečivo k snídani, je to pro Vás výhoda, protože pečivo slouží pouze jako “umělé” zasycení žaludku ale má vyšší energetickou hodnotu. Zkuste snídaně kombinovat bez pečiva, dá se najíst iz toho, budete mít plnohodnotnější potraviny, více bílkovin a méně sacharidů.

Černý čaj, zelený čaj nebo káva

Pokud jste kávičkár a vyhovuje vám to, tak proč ne? Káva, samozřejmě bez cukru startuje trávení, vyprazdňování a i mysl.

káva v šálke

Kávu zkuste pít bez cukru, káva sama o sobě má určitou energetickou hodnotu a když si do ní přidáte ještě cukr, tak rozhádžete svůj glykemický index a to je pak začarovaný kruh sladkého. Černý čaj má trochu více kofeinu a psychoaktivních látek jako zelený čaj, takže pokud se chcete více povzbudit a nejste kávičkar, tak si dejte černý čaj (sypaný). Zelený čaj je jemný plný antioxidantů a dokáže podpořit i trávení, opět bez cukru.

Voda s citronovou šťávou

Citronová voda na lačný žaludek je skutečným “zázrakem” nastartuje trávení, vyprazdňování, vylučování, odkyselíme organismus a je to velmi dobrým základem každého rána.

hubnuti voda citronem

Pokud pijete nejprve kávu, tak po ní si dejte 2 – 2,5 deci vody s citrónovou šťávou (maximálně polovina citrónu). Vše je třeba dělat s mírou, ano citronová voda je zdravá, ale nepijte ji celý den. Naše trávení potřebuje rovnováhu a proto do něj stále nemůžete přidávat kyselinu askorbovou. Citronovou vodu pijte 1 – 2 krát za den po 2 – 2,5 deci před hlavním jídlem (snídaně, oběd nebo večeře) a budete se zaručeně cítit lépe a vaše hubnutí může být rychlejší.

Hubnutí se zapojením těchto bodů je určitě jednodušší, ale nezapomínejte, že základem úspěšného hubnutí je strava a také pohybová aktivita. Tyto body jsou pouze pomůckou a ne zaručeným zázrakem.