Jak stres ovlivňuje hubnutí

V dnešní době pravděpodobně neexistuje člověk, který by nebyl vystavováni stresovým situacím. Ale je velký rozdíl v tom jak vnímáme stres jako takový, případně jak se s ním vyrovnáme. A navíc stres a hubnutí jsou úzce propojeny. Existují dva základní druhy stresu: pozitivní a negativní. S pozitivním stresem se můžete setkat například při očekávání nějaké pozitivní události (např. představa jak budete vypadat po úspěšném hubnutí). Při něm dochází ke zvýšení výkonnosti. Tento typ stresu má tedy pozitivní vliv na hubnutí. Bohužel často ho proměníme na negativní stres a proto se dnes s tímto typem stresu téměř nesetkáváme. Negativní stres vzniká při nepříznivých situacích, což je dnes bohužel běžné (např. “opět se při hubnutí budu trápit”).

Vliv negativního stresu na hubnutí je jednoznačně negativní. Lidé, který jsou méně vystavovány stresovým situacím, jsou ve větší pohodě, hubnou snáze. To ale neznamená, že pokud se denně stresujete tak nezhubnete. Jen se potřebujete naučit jak lépe zvládat stres, případně jak se mu můžete občas vyhnout.

Negativní vliv stresu na hubnutí spočívá především ve zpomalení metabolismu. Proto je v dnešní uspěchané době nezbytně důležité naučit se zvládat stresové situace a zbytečně nepodporovat vznik dalších.

Jak účinně bojovat se stresem:

– Pohybem. Pohyb je druh aktivního odpočinku, při kterém dokážeme vyhodit s hlavy všechny negativní myšlenky. Sice zatížíte své tělo, ale mysl si při tom dokáže výborně odpočinout. Zkuste si pevně stanovit 3 dny v týdnu, kdy budete sportovat. Pouze si potřebujete zvyknout na pravidelnost a budete překvapeni, jak si při sportu dokážete nejen psychicky odpočinout, ale také cvičením podpoříte spalování tuků, čímž zlepšíte výsledky hubnutí.

– Naučte se relaxovat. Potřebujete k tomu jen několik minut v průběhu dne. Stačí, když na chvíli zavřete oči, uvolníte celé tělo a budete myslet na něco pozitivně. Existuje také mnoho různých relaxačních metod, které vám mohou pomoci k tomu, abyste viděli svět krásnějším.

– Zamyslete se, jak vnímáte každodenní situace. Dnes je bohužel běžné, že všechno vidíme spíše negativně než pozitivně. V rámci dne můžeme prožít pět pozitivních situací a jednu negativní, ale i tak večer usínáme s myšlenkami na tu negativní situaci. Ne zřídka je na negativní události i něco pozitivní, bohužel jako bychom to nechtěli vidět. Proto stačí změnit pohled na život, a těšit se i s maličkostí. Vždyť přece velké věci jsou tvořeny právě z maličkostí.

– Kvalitní strava. Dostatečně výživná strava je předpokladem nejen pro úspěšné hubnutí, ale stejně pro lepší zvládání stresových situací. Nepodceňte tedy dostatečný příjem vitamínů, minerálů a stopových prvků každý jeden den.

Zvládnutí stresu při hubnutí urychlí Vaše hubnutí a také Vám udělá život krásnějším.

Váš tým hubnuti.peknetelo.eu

Přečtěte si:
Hubnutí podle krevních skupin
Jak rychle zhubnout