Rady, které oceníte nejen pro hubnutí – 1.část

Pár rad na hubnutí, které jsou velmi důležité a bez nich natrvalo jen těžko zhubnete. Pokud děláte tyto chyby, zkuste je odstranit a určitě zhubnete snadněji.

  • Snídaně jsou nejdůležitějším jídlem dne – proto bychom jim měli věnovat dostatečnou pozornost. To co snídáte ovlivňuje, jak se chová vaše tělo v průběhu celého dne. Pozor na sladké snídaně, které prudce zvyšují hladinu cukru v krvi co má za následek, že přebytečné tuky se nám ukládají ve zvýšené míře do zásob, a rovněž způsobují choutky v průběhu celého dne.

Pokud chcete úspěšně zhubnout, snídejte hlavně potraviny, které vás dostatečně zásobí výživou, obsahují dostatek bílkovin a zdravých tuků.
Pokud ráno necítíte hlad, zmenšete porci večeře. Pokud nedokážete ráno nic vložit do úst začněte např.. ovocem, jogurtem a pod.. Postupně si dokážete vychutnat dostatečně výživě snídani, chce to jen čas.

  • Dbejte aby vaše strava obsahovala dostatek vlákniny. Vláknina je známá svými detoxikačními účinky. Denně potřebujeme přijmout cca 30g vlákniny, přičemž jeden krajíc celozrnného chleba obsahuje cca 2g vlákniny, jablko cca 2,7 g vlákniny. Nepreferujte různé detoxikační kúry, raději se zaměřte na to, abyste své tělo průběžně čistili každý jeden den. Budete překvapeni při čtení složení na obalech potravin, které denně konzumujeme, kolik chemie denně v stravě sníme, a to ještě nemluvím o tom, jaký vzduch v dnešní době dýcháme.


Toxiny se ukládají i do tukových buněk, proto je i při hubnutí důležitá detoxikace. Navíc potraviny, které obsahují dostatek vlákniny, vás zasytí na delší dobu.

  • Sledujte svůj denní příjem bílkovin. Bílkoviny zrychlují váš metabolismu, čili vaše tělo spaluje více kalorií. Denně by měl dospělý člověk přijmout 1g bílkovin na 1kg hmotnosti. Přičemž 70% z celkového příjmu mají být rostlinného původu, protože jsou pro organismus lehce stravitelné a jsou téměř bez tuků. Tyto bílkoviny najdete především v sóji a v sojových produktech. Živočišné bílkoviny by měly tvořit maximálně 30% z celkového příjmu bílkovin, protože jsou příliš zatěžující pro trávení, a obsahují hodně tuků. Najdete je v mase, mléčných produktech.

Udělejte první krok Vašeho úspěšného hubnutí a pusťte se do něj ještě dnes. Pokud začnete, nezapomeňte si prohlédnout – rady, které oceníte nejen při hubnutí – část 2.

Váš tým hubnuti.peknetelo.eu