Nedejte se zlákat během hubnutí! Prohřešky, sladkosti a jiné pokušení…

prekyslenie zastavi chudnutie

Během hubnutí na Vás mohou “číhat” různé pokušení, ale když se jim ubráníte, tak hubnutí bude jednoduché a s mnohem rychlejším konečným efektem… Jak být během hubnutí “nad věcí”? Dá se odolat všem svodům všemožných prohěšků? Ano, dá se to!

Musíte si však uvědomit, že každým prohřeškem, sladkostí nebo libovolnou pamlskem si hubnutí prodlužujete. Každá kalorie navíc je pouze zbytečná energie, kterou tělo musí spálit, a až potom může spalovat podkožní tuk. Když si dáte nějakou pamlsek a pak jdete cvičit, tak je velká pravděpodobnost, že spálíte pouze energii z dané sladkosti ale nic z podkožního tuku. Tedy váhu si jen udržíte, ale nic nezhubnete.

zena stoji na vaze

Pokud máte 5 dní v týdnu ukázkových bez prohřešku, ale když přijde víkend, tak pojetí páté přes deváté je to stále pouze jeden začarovaný kruh, který když nezlomíte, tak nezhubnete. Začněte se věnovat svému jídelníčku globálně, nikdy žádné jídlo nevynechejte a tak nedáte příležitost vlčím hladem a návalové přejídáním. Držte se vždy jen toho co máte jíst a hlavně kdy to máte jíst. Další důležitá věc je, že hubnutí nikdy nesmíte brát jako povinnost a omezení. Vy sami jste se rozhodli zhubnout pro sebe, pro své zdraví, pro svůj dobrý pocit, ze samého sebe. Pokud hubnutí budete brát jako něco omezující, tak to tak i bude a hubnutí nebude radost ale boj. V první řadě záleží od správné metody hubnutí. Pokud jste si vybrali nějakou “hollywoodskou” dietu, tak si buďte jistý, že to boj bude a dost krutý. Nechte se inspirovat některými z mých zdravějších jídelníčku, kde se i najíte a zároveň budete hubnout bez jojo-efektu. Během hubnutí může dojít ke různým situacím kde musíte mít pevnou vůli, tak na ně buďte připraveni.

zena je cokoladu

Co Vás např. může pokoušet a jak to zvládnout

Chodíte s kolegy na obědy a oni si vždy dají nějaký koláč či zmrzlinu po dobrém obědě? Totéž platí i zde, zkuste svým kolegům vysvětlit v jaké jste situaci a pokud by mohli i oni nepokoušet Vaši pevnou vůli během tohoto období.

Vaše kolegynka nosí do práce čokolády nebo sušenky a Vy nevíte kde dříve zobnout? Jakmile se pustíte do zdravého hubnutí, tak své kolegynke pěkně vysvětlete, že se zdravější stravujete a pokud by byla taková dobrá a sušenky s čokoládami před Vámi nevystavovala 🙂 Řekněte jí, že nechcete být v pokušení a že když zhubnete tak si sem-tam od ní něco ráda dáte, ale do té doby ne. Totéž platí i o Vaší rodině či známých, vysvětlete jim, že nechcete být v pokušení během období hubnutí ale že po skončení hubnutí budete opět dobrý jedlík.

chudnutie - zdrave verzus nezdrave

Jdeme na svatbu, oslavu nebo grilovačku, co teď??? I během těchto náročnějších situaci existuje řešení, při kterém Vám nebudou praskat kalhoty, ale chce to skutečné sebezapření a ovládání. Musíte si být stále vědomi toho, že hubnete pro sebe a svůj dobrý pocit. Vzpomeňte si na ty časy, když jste pojedli vše co před Vás postavili, jak Vám bylo další tři dny špatně. Během takových situaci platí volba menšího zla. Na místo přílohy brambor, lokše, knedlíků zvolte raději rýži nebo těstoviny. Pečivu v odpoledních hodinách se vyhýbejte úplně, je to zbytečná energie, raději se najezte pořádně masa a zeleniny. Smaženým jídlům se také vyhněte, pokud je to možné. Koláče, zákusky a dorty, když tak dejte si ale pouze jeden kousek, vyberte si ten nejkrásnější as dobrým pocitem ho snězte. Jezte ho pomalu a vychutnávejte, nenapracte to do sebe, protože pak bude tělo ptát další. Jezte pomalu a vychutnávejte. Po koláčky nebo jiné pamlsku jděte tančit, pokud se tančí 🙂 Spálíte alespoň něco z té energie a bude Vám lépe trávit. Během dní, když půjdete na oslavu či svatbu, pravděpodobně nezhubnete ale alespoň hmotnost udržíte a po těchto oslavách můžete opět dodržovat Váš hubnoucí režim.

Vy sami jste se rozhodli zhubnout – pro své zdraví, pro svůj dobrý pocit ze sebe sama, VYDRŽTE!

Pokud si chcete v hubnutí pomoci, tak klikněte sem a změňte některý z těchto 4 bodů. Při zdravém hubnutí je každá změna k dobru…