Hubnutí a pohyb

Možná si právě kladete otázku, zda na to abyste úspěšně zhubli musíte nutně cvičit. Odpověď je: NE NEMUSÍTE. Dá se zhubnout i tehdy pokud si vhodně upravíte stravovací režim a přitom nebudete cvičit. Je pravda, že obézní lidé se neradi hýbou, protože i ten nejobyčejnější pohyb jim dělá často potíže a zároveň nemají žádnou kondici. Také se často obávají posměchu od okolí. Proto se raději rozhodnou na hubnutí rezignovat. Takže klidně se do hubnutí pusťte i bez cvičení. Je faktem, že bez cvičení se tuků zbavíte pomaleji, ale vhodným stravováním i přesto zhubnete.
Naopak velmi často se lidé rozhodnou hubnout bez úpravy stravování, a to takovým způsobem že začnou aktivně sportovat. Pozor, ani tehdy to úplně nefunguje. Kalorické bomby, které jsou často součástí nesprávného stravování, prostě nedokážete zcela spálit ani sportováním.

Proto nejvhodnějším a nejúčinnějším způsobem je upravit stravovací režim a zároveň přidat fyzickou aktivitu – pohyb. Nejenže budete mít při hubnutí lepší výsledky, podpoříte i své zdraví. Přičemž nemusíte hned kupovat permanentku do fitness centra, na začátku můžete tělo rozhýbat i doma, během či skákáním přes švihadlo nebo na plovárně nenáročným pohybem s postupným zvyšováním výkonu-pohybu. Postupem času automaticky začnete zátěž při pohybu zvyšovat. Při cvičení je důležité i to jak cvičíme, pouze tehdy je cvičení účinně. Nesprávným cvičením – pohybem si můžete dokonce ublížit. Důležitá je i technika dýchání.

Účinné hubnutí – intenzita pohybu

Pohybem ve vhodné tepové frekvenci dosáhnete při hubnutí nejlepší výsledky. Proto se zbytečně nepřepínejte. Pokud v rámci pohybu nedokážete říct souvislou větu, dokonce ani několik slov, aniž byste lapali po dechu, hned snižte frekvenci cvičení. Takového cvičení vůbec není vhodné, navíc můžete ohrozit své zdraví. Ideální tepová frekvence je tehdy, pokud během cvičení dokážete, i když s mírnou námahou, říct souvislou větu bez zadýchání se. Taktéž je důležité při cvičení nepodceňovat vhodný oděv a pitný režim, zabráníte tak možné dehydrataci a případným zdravotním problémům. Pokud máte jakékoliv zdravotní problémy, před začátkem cvičení se poraďte s lékařem.

Pokud chcete úspěšně zhubnout a nejste líný přidat pohyb, tak si stačí zvolit ten správný typ pohybu na hubnutí. Plus upravit stravu a úspěšné zhubnutí nenechá na sebe dlouho čekat.

Váš tým hubnuti.peknetelo.eu