4 tipy na zahřátí se během hubnutí…

žena pije čaj zohrieva sa

Zimní období se blíží a pokud i Vy právě hubnete, tak si samozřejmě musíte dávat pozor na kalorie a mnohé další “parametry”, nezbytné při zdravě hubnutí… Čím se dá během hubnutí v zimním období ohřát??? Jak zvládnout zimní období bez zbytečných kalorií a udržet hubnutí nastartované??? Jsou zde 4 tipy, jak se během hubnutí ohřát…

zazvor koren

Zázvor – zázvor je chutným a zdravým “pomocníkem” našeho zdraví, protože je nabitý vitamíny, minerály, účinnými látkami, které nakopnou imunitní systém, trávení, vylučování a… Ginger je účinná látka, která pomáhá prokrvovat celé tělo a hlavně končetiny, takže pokud trpíte během zimy či hubnutí studenýma nohama či rukama, začněte pravidelně konzumovat zázvor. Zázvor můžete konzumovat například ve formě čaje, který si připravíte tak, že 1 cm kořene nadrobno nastrouháte, zalijte vroucí vodou (cca 2,5 deci) a necháte vyluhovat 7 – 10 minut. Pak tento teplý čaj vypijte, pokud se Vám bude zdát velmi “štiplavý”, tak přidejte 1 lžičku medu, ale med nepřidávejte pravidelně… Dále si můžete zázvor přidávat i do vaření, pečení různých jídel, ale pozor i mnoho zázvoru může uškodit. Denně snězte nebo vypijte 1 – 2 cm kořene.

mleta skorice

Mletá skořice – mletá skořice je levným, snadno dostupným a chutným pomocníkem s problémem ze zimou. Mletá skořice nemá skoro žádné kalorie, je zdravá, nabitá účinnými látkami a pomáhá nejen prokrvit celé tělo, končetiny, ale pomáhá imunitě. Mletou skořici si můžete přidávat do koktejlu, tvarohu, kaše, jogurtu, džusu nebo smoothies nápoje. Denně zkonzumujte maximálně 1 kávovou lžičku mleté skořice.

Zeleninové polévky – zeleninové polévky jsou vděčným a lehkým jídlem během hubnutí a hlavně během zimy Vás zahřejí a zároveň nemají mnoho kalorií. Zeleninové polévky můžete jíst na večeři a když budou hustší, tak i na lehký oběd. Zeleninu můžete použít jakoukoliv, akorát se vyhněte jíška z mouky, haluškám nebo jiným moučným “doplňkem”… Do zeleninové polévky si můžete přidat například i luštěniny, vajíčko nebo tvrdý sýr a tím dodáte svému tělu více bílkovin a tak bude hubnutí efektivnější. Inspirovat se můžete například i receptem na hokaido polévku.

cieleny pohyb aktivita

Cvičit, cvičit, cvičit – cvičení, sport, pohyb či libovolná fyzická aktivita, nazvěte si to jak chcete, ne jen že spaluje tuk a buduje svalovou hmotu, ale i přirozeně ohřívá celé Vaše tělo. Stále se hýbat je nejen při hubnutí důležité, ale i během zimy, protože tak se přirozeně ohřejete, spálíte více tuku a svaly budou také stále pracovat a postupně se budovat. Vyberte si aktivitu, která Vás bude bavit, necvičte na sílu… Když nebudete mít “svůj” den, tak alespoň uklízejte, perte nebo si najděte nějakou “domácí aktivitu”, i při tom se spalují kalorie.

Během zimního období se můžete zahřát například i některým z těchto 4 tipů, nebo je můžete i různě kombinovat… Nemějte obavy, některý z těchto 4 tipů určitě zabere a zahřeje Vás!

Share Button

Verze stránky Klasická | Mobilní