Rýžové jídla jsou tu a to 3 recepty na sladko i na slano!

rizoto s dyni zeleninou a slaninou

Rýže se nemusí jíst pouze s masem. Když Vám docházejí nápady, co vařit během hubnutí, tak zde najdete 3 recept na rýži na sladko i na slano. Vyzkoušejte recept na mléčnou rýži s jahodami, krémové rizoto s jablky a mandlemi nebo pečenou rýži feta sýrem a cherry rajčaty.

Recept na mléčnou rýži s jahodami

Tato mléčná sladká rýže je k nezaplacení. Udělat si ji můžete s libovolným druhem ovoce, mletými ořechy nebo s kokosem. Tuto sladkou mléčnou rýži si můžete dát k snídani nebo na večeři v menším množství.

ryzova kase s jahodami,malinama a vlasskymi orechy

Potřebujete: 150 g bílé dlouhozrnné rýže, 0,5 l mléka (rostlinné nebo živočišné), špetka mořské soli, 1 PL medu nebo jiného zdravějšího sladidla (pokud máte rádi sladké), čerstvé jahody nebo maliny, případně vlašské ořechy.

Rýži opláchněte pod studenou tekoucí vodou a vysypte do hrnce s 3 deci mléka a špetkou soli. Rýži přiveďte do varu a na slabém plameni ji vařte do měkka a během stálého míchání přidávejte zbylé mléko. Rýže by po půl hodině měla být měkká a hustá podobně, jako krupicová nebo ovesná kaše. Na konci přidejte zdravější sladidlo, nemusíte však a hotovou kaši obložte čerstvými jahodami nebo malinami.

Recept na krémové rizoto s jablky a mandlemi

 Toto krémové rizoto s jablky a mandlemi je ideální možností sladké formy snídaně nebo jiného jídla během dne.

kokosová ryze s granatovymi jablky, skorici a mandlovymi platkami

Potřebujete: 200 g rýže, 7 deci mléka, špetku mořské soli, jablka, plátky mandlí, mletou skořici a pokud máte, tak i semínka z granátového jablka.

Postup je podobný jako při předchozím receptu. Opláchnutou rýži promyjte pod tekoucí vodou, dejte do hrnce s mlékem (0,5 litru) a trochou mořské soli. Na mírném ohni vařte rýži alespoň 30 – 35 minut a během míchání přidávejte postupně mléko, aby z toho vznikla hustá kaše. Po dovaření přisypte trochu mleté ​​skořice a krémové sladké rizoto ozdobte nakrájeným jablkem a posypte plátky mandlí.

Recept na pečenou rýži feta sýrem a cherry rajčaty

Toto pečené rizoto je skvělou možností lehkého oběda nebo večeře, recept si můžete přizpůsobit podle své chuti…

feta rizoto s paradajkami

Potřebujete: 500 g rýže, 1 litr mléka, mořská sůl, 4 stroužky česneku, cherry rajčata, čerstvou bazalku, pepř a feta sýr nebo balkánský sýr, pár plátků másla.

Opláchnutou rýži dejte do zapékací mísy a smíchejte s litrem mléka, mořskou solí, černým mletým pepřem, prolisovaným česnekem, pokrájenými cherry rajčaty a na vrch dejte nastrouhaný feta sýr a pár plátků másla. Tuto pečenou rýži pečte ve vyhřáté troubě na 200 stupňů a to přibližně jednu hodinu nebo dokud se mléko nevpije do rýže. Na hotovú pečenú ryžu dajte lístky čerstvej bazalky.

Pokud máte chuť na 4 různé kaše, tak klikněte sem a můžete vyzkoušet, která bude ta nejlepší!