Psyllium – chudnutie bude ľahšie

psyllium-150x150Mnoho lidí, kteří nejsou spokojeni z hmotností hledá možnosti jak si usnadnit hubnutí. Psyllium je jedna z nich. Takže pomůže?

Co je psyllium?

Psyllium se získává z rostliny jménem Jitrocel indický. Vzniká pročištěním obalu semen této rostliny. Psyllium je rozpustná vláknina. V Indii se tato rostlina využívá již 2000 let jako nejúčinnější pomůcka proti průjmu a zácpě. Jitrocel má ve srovnání s ječmenem a ovsem nejvyšší podíl vlákniny. Podrobnosti o psylliu v článku – „Psyllium“ (www.peknetelo.eu)

Hubnutí – psyllium usnadní hubnutí

Psyllium nám na hubnutí pomůže. Ale pozor – jen díky psylliu nezhubnete. Je to jen takový pomocník. Jak nám psyllium napomůže zhubnout? Pomůže nám ve třech oblastech.

  1. Psyllium pomáhá čistit střeva, váže na sebe odpadní látky a tím pomáhá organismu lépe fungovat, což se pozitivně projeví i při hubnutí. Dále mírně zlepšuje trávení a má pozitivní vliv na metabolismus. A to se při hubnutí hodí.
  2. Dospělý člověk by měl denně sníst až 30 gramů vlákniny. To se ale pravidelně daří málokomu. Takové množství vlákniny je nesmírně důležité i pro správné hubnutí. Takže další malé plus pro psyllium.
  3. Vláknina jako taková, tedy i psyllium má významný sytící efekt. A navíc snižuje glykemický index jídla. Čili na delší dobu budete sytý a navíc díky vláknině – psylliu se sníží choutky na pamlsky. A to při hubnutí ocení asi každý.

Psyllium a hubnutí – zhodnocení

Každopádně Vám psyllium při hubnutí pomůže, ale nebude to ten hlavní tahoun hubnutí. Nezapomeňte na dostatečný příjem živin, bílkovin… pravidelnou stravu, pohyb a pitný režim a pak se Vám zhubnout určitě podaří