Je dieta řešením jak zhubnout? Zhubnete pomocí diety?

Slovo dieta zná dokonale asi každý, kdo potřebuje zhubnout. Často při jeho zaslechnutí máme nepříjemné pocity. Spojuje se nám s odříkáním, hladověním či depresemi a nervozitou. I přesto nás naše snaha zhubnout často opakovaně vede k různým dietám. Je dieta vhodným řešením jak se zbavit přebytečných kilogramů a zhubnout jednou provždy? Sami si zkuste položit otázku, kolik diet jste již drželi? Podařilo se Vám díky ním zhubnout natrvalo? Pravděpodobně ne. Většinou jedna dieta střídá druhou s nadějí, že právě ta bude tou úspěšnou. Celý život jste obětí nejrůznějších diet, ale přesto se Vám nedaří zhubnout natrvalo.

Nadváha sama o sobě se považuje za zdravotní problém, protože nadměrně zatěžuje celý náš organismus. Obézní lidé tvoří rizikovou skupinu pro množství civilizačních chorob. Pokud chcete zhubnout pomocí diety, často můžete ohrozit své zdraví, protože během diety ochuzujeme své tělo o důležité živiny. Nejenže máte oslabený organismus následkem nadváhy, ale navíc jej ochuzujeme o nezbytné živiny, které dennodenně naše tělo potřebuje přijímat, aby dokázalo správně fungovat. Kromě toho si během diety zpomalujete metabolismus, nebuďte tedy překvapen, že po skončení diety bude váha opět stoupat a projeví se jojo-efekt. Diety jsou také často chudé na bílkoviny, proto tělo využívá vlastní zásoby se svalů, následkem čehož po ukončení diety máte méně pevnější postavu. Důsledkem zpomaleného metabolismu svaly nahrazeny tuky, čili v konečném důsledku vypadáte hůř než před zahájením hubnutí.

Pokud chcete zhubnout zdravým způsobem, zapomeňte na všechny “zaručené” diety a začněte hubnout s rozumem. Abyste zhubli trvale, potřebujete si vybudovat správné návyky v oblasti stravování, pitného režimu a pohybové aktivity. Pokud se Vám to podaří, stane se váš životní styl zdravějším, budete se cítit podstatně lépe a po určitém čase se nové návyky stanou pro Vás zcela přirozenými. Chce to jen čas a pevnou vůli, a díky tomu už nikdy nebudete hubnout, protože zhubnete jednou provždy a navíc se vám poděkuje i Vaše zdraví.

Váš tým hubnuti.peknetelo.eu

Přečtěte si:

Energetická hodnota potravin